Vai iespējams iekrāt pārāk daudz?

KalkulatorsJautājums par iekrājumiem ir ļoti aktuāls. Ne visi no mums var veidot pienācīgus iekrājumus. Tas ir tādēļ, ka ienākumi un izdevumi nav īsti savienojami, bet arī šādās situācijās ir iespējams ietaupīt uz dažādiem izdevumiem, lai veidotu kādus iekrājumus. Iekrājumi ir ļoti noderīgi, jo sniedz mums iespēju neizmantot ikdienas līdzekļus neparedzētu vajadzību apmierināšanai, tāpat, mums nevajag aizņemties kredītus.

Jautājums par pārāk lieliem iekrājumiem ir mazliet dīvains. Jo, kā gan naudas var būt par daudz? Ar naudu ir tā, ka tā var apmierināt mūsu vajadzības, bet, jo vairāk mums ir naudas jo vairāk mums rodas vajadzību. Ekonomikā tiek skaidrots, ka vajadzības ir neierobežotas. Līdz ar to nav iespējams izveidot pārāk lielus iekrājumus, jo vienmēr būs kur likt šo naudu.

No otras puses skatoties, ja jūs tikai krājat un šo naudu nekur neizmantojat, tad var, teorētiski, iekrāt pārāk daudz. Pastāvīgi krājot un krājot, jūs ierobežojat savus ikdienas tēriņus. Šādā veidā, krājot bez iekrājumu izmantošanas, jūs varat iekrāt milzīgu naudas summu, bet turpinot krāt bez mērķa jūs sevi ierobežojat. Protams, lieli iekrājumi var nākt tikai par labu, bet krāt tikai krāšanas pēc nav labākais ko varat darīt.

Iekrājumi ir jāveido, bet tie nedrīkst būt galvenais un vienīgais mērķis. Pat ja jūsu mērķis ir sakrāt miljonu, tas arī ir labs mērķis. Pretējā gadījumā, jums ir miljons, bet no tā nav nekāda labuma, jo jūs turpināt krāt bez kāda beigu rezultāta vai plāna.

Kopumā, nav iespējams izveidot pārāk lielus iekrājumus, bet nevajadzētu pievērsties šim kā vienīgajam mērķim. Iekrājumus mēs veidojam, lai atvieglotu savu dzīvi un varētu apmierināt savas vajadzības. Un tā vajadzētu darīt. Sevi nav jāmoka tikai tādēļ, lai izveidotu lielus iekrājumus. Kā saka paruna – kapā līdzi jau nepaņemsim. Protams, varam atstāt saviem bērniem, bet arī mums pašiem ir nepieciešams nedaudz izbaudīt sava darba augļus. Veidojiet iekrājumus, veidojiet tos lielus, bet neaizmirstiet arī dzīvot.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.