Padomi izvēloties BATUTU

Batuta izmēri – kādu izmēru izvēlēties? Vislielākā piekrišana ir lielākajam batutam – 14 pēdas diametrā (14 feet), kas precīzi ir 4,27m, taču pārsvarā visi noapaļo šo skaitli uz 4,30m.

Lielākam batutam ir lielāks atspēriens, un tas izskatās iespaidīgāk.

Batuta tīkls – nepieciešamība vai vienkāršs papildinājums?

Pieņemot lēmumu par to, vai ir nepieciešams batuta drošības tīkls jāņem vērā vairāki faktori.

 1. Cik veci bērni lietos batutu? Galvenais iemesls, kāpēc vajadzētu drošības tīklu, ir batuta augstums. Tā kā tas sastāda 80-90 cm, maziem bērniem ir lielākā iespējamība gūt traumas nokrītot no iepriekš minētā augstuma. Mēs iesakām izmantot batuta tīklu bērniem līdz 10 gadu vecumam. Jauniešiem vairāk piemērots batuts bez drošības tīkla, jo tas rada lielāku brīvību.
 2. Kādam pasākumam paredzēts batuts? Ja batuts tiks izmantots publiskiem pasākumiem, viennozīmīgi ieteicams izmantot batuta drošības tīklu. Cilvēki, kas izmanto batutus ir dažādi, un drošības tīkls nodrošinās Jūs pret liekiem riskiem.

Batuta priekšrocības

 • Veselība – batuta lēkāšana pozitīvi ietekmē asinsriti, sirdi, attīra ķermeņa šūnas no toksīniem un stiprina kaulu uzbūvi.
 • Jautrība – vai esat pamanījuši cik mazi bērni ir laimīgi, kad tos pamet gaisā un pēc tam noķer? Tieši tādu pašu prieku dod batuts. Sajūtas ir tikai pozitīvas! Atrodoties palēcienā uz īsu brīdi, ļauj ķermenim izjust bezsvara stāvoklī, kas izraisa neaizmirstamas sajūtas.
 • Sports – batuts ir īpaši labs treniņš maziem bērniem, jo tas trenē bērna koordināciju. Tas nozīmē, ka lēkāšana pa batutu trenē gan ķermeni fiziski, gan arī smadzenes.

Batuta kvalitāte – salīdzinājumā ar rietumu valstīm, batuti Latvijā ir jaunums, jo tas nav tik izplatīts privātmāju pagalmos, kā citur pasaulē. Tāpēc ir vērts padomāt par batuta iegādi. Tā kā batuts maksā vairākus simtus latu, būtu vērts pievērst uzmanību tā detaļām un kvalitātei, kas var garantēt batuta izmantošanu daudz gadus.

 • Batuta materiāls – pievērsiet uzmanību vai batutam ir aizsardzība pret rūsēšanu. Tāpat pret rūsēšanu vajadzētu būt aizsargātām atsperēm un citām metāla detaļām. Batuts ir paredzēts, lai to atstātu ārā visu cauru gadu, tāpēct tas it sevišķi ir pakļauts rūsēšanas riskam.
 • Konstrukcijas metāla materiāla biezums. Svarīgs ir konstrukcijas izturība, kas lielā mērā atkarīga no izmantotā metāla apjoma.
 • Atsperu izmēri – pats galvenais rādītājs batuta tiešajā izmantošanā ir batuta atsperīgums, ko vistiešāk ietekmē atsperu garums.
 • Atsperu pārklāja kvalitāte. Vēl viena svarīga nianse ir atsperu pārklājs. Viena no biežāk gūstamajām traumām batuta lietošanā ir, uzkrišana uz batuta rāmja malas vai atsperēm, tāpēc jāpadomā par aizsargmalas kvalitāti (atsperu pārklājs).

Batuta papildus aprīkojums. Ja jūs vēlaties kaut ko vairāk, kā tikai batutu, mēs piedāvājam dažādus interesantus pielikumus batuta izmantošanai.

Batuti tāpat, kā citas lietas, nolietojas. Tā kā pati batuta konstrukcija (rāmis) saglabājas vislabāk, tad jādomā par citu detaļu nomaiņu – ar laiku izstaipīsies atsperes (1-3 gadu laikā); var tikt sabojāts atsperu pārklājs vai lēkājamā virsma (1-3 gadu laikā)

Batuta uzstādīšana

 • Batutu ieteicams uzstādīt brīvā laukumā uz līdzenas zemes. Tuvumā (~ 2,5m no batuta malas) nedrīkst būt nekādu lieku priekšmetu – ēka, koki, galdi krēsli u.c.
 • Nekas nedrīkst būt novietos zem batuta.
 • Tā kā batuts ir 80-90 cm augsts, tas palielina nokrišanas risku, tāpēc iespējams batutu nedaudz ierakt zemē, lai samazinātu augstumu. Taču ņemiet vērā, ka bedre jārok visā batuta diametrā, kā arī jāpadomā par gaisa apmaiņu – nedrīkst aizrakt to pilnībā, jo tad nenotiks pietiekama gaisa apmaiņa, kas ietekmēs batuta atsperīgumu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.