Nekustamā īpašuma iegāde

Ja arī Jūs vēlaties iegādāties nekustamo īpašumu, bet īsti nav skaidrība par to kā notiek šis process, cik lielu daļu jāmaksā valstij un kā ātrāk nokārtot visus nepieciešamos dokumentus? Svarīga ir arī Jūsu drošība, jo ir jāpārliecinās par to, ka īpašuma dokumenti nav viltoti un naudu Jūs neizmetīsiet vējā veltīgi. Lai iegādātos nekustamo īpašumu, ir nepieciešams pirkuma līgums.

Pirkuma līgums ir galvenais dokuments, kurā tiek iekļauti visi svarīgie nosacījumi, noteikts līguma veids, kā arī pušu tiesības un pienākumi. Jāpievērš uzmanība uz strīdu izskatīšanas jautājumu, proti, uz strīda izskatīšanu šķīrējtiesā. Patērētāju tiesību aizsardzības likums aizliedz atstāt patērētāju bez tiesas izvēles, bet gadījumā ar līgumu starp divām fiziskām personām tāds variants ir iespējams. Rekomendējam noslēgt Jums pirkuma līgumu ar speciālistu palīdzību. Nākamais svarīgais dokuments ir nostiprinājuma lūgums, kas ir vajadzīgs, lai iesniegtu zemesgrāmatā izmaiņas par īpašuma īpašnieku. Tas ir parasts dokuments veidlapas formā, kas izmaksā zem 100 eiro.

Sagatavot pirkuma lūgumu ir iespējams patstāvīgi, taču nostiprināt to ir vēlams pie notāra, lai Jūs būtu drošs, par šī darījuma godīgumu. Tālāk ir svarīgi zināt, kas ir rokas naudas līgums, tiem, kuri plāno iegādāties īpašumu pa daļām, vai arī izmantot kredītiestādes pakalpojumus īpašuma iegādei. Rokas naudas līgums ir neobligāta darījumu daļa, kas ir nepieciešams, lai nodrošinātu īpašuma pārdevēju par to, ka Jūs iegādāsities tieši šo īpašumu. Rokas nauda arī garantē īpašuma potenciālo jauno īpašnieku ar to, ka kāds cits neiegādāsies viņa iecerēto īpašumu.

Rokas naudas līguma pamata princips ir tāds, ja pircējs atsakās no pirkšanas, tad viņš zaudē rokas naudu, taču ja pārdevējs izdomā nepārdot īpašumu, viņam jāatgriež rokas nauda dubultā. Tāpēc ir svarīgi sastādīt rokas naudas līgumu, lai abas puses varētu veiksmīgi novest īpašuma pārdošanu līdz galam. Tālāk nekustamā īpašuma pārdevējam ir jāiesniedz Valsts ieņēmumu dienestā speciālais paziņojums par īpašuma pārdošanu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.