LAIKS

Mūsdienu steidzīgajā ritmā cilvēki bieži vien sūdzas par laika trūkumu- nav laika satikties ar sen neredzētiem draugiem, apciemot attālākus radiniekus, mācīties vai pat ikdienišķākas lietas, kā piemēram, veikt sīkus darbiņus mājās utt. Ir vairāki pavisam vienkārši principi, pie kuriem pieturoties, var paspēt ieplānoto un pat paveikt vairāk.

Bieži vien cilvēki sūdzas, ka viņiem nav laika konkrētām lietām , tā vietā pieredzējuši un veiksmīgi cilvēki iesaka domāt un koncentrēties uz lietām, kuras var paveikt konkrētajā laika posmā, tas gan uzlabo koncentrēšanās spējas uz konkrētajiem uzdevumiem, gan liek justies galā produktīvam, kas bez šaubām sniedz gandarījumu.

Veido sarakstus. Varbūt skan ļoti vienkārši un klišejiski, bet tā ir viena no iedarbīgākajām metodēm kā plānot un organizēt savu laiku. Saraksts palīdz gan vizualizēt, gan organizēt darbus noteiktā secībā, kas ievērojami uzlabo darba kvalitāti. Visu lietu paturēšana galvā veido haosu un noved pie lietu aizmiršanas, neizdarīšanas, tādēļ saraksti jāveido fiziski dzīvē uz papīra vai telefonā, tam nav nozīmes.

Jāizvairās no prokastinācijas jeb darbu atlikšanas uz vēlāku. Lai arī ne vienmēr darāmie darbi ir patīkami, maksimāli jācenšās izvairīties no lietu atlikšanas uz vēlāku, tas noved pie lietu sasteigšanas vai neizdarīšanas vispār.

Jānovērtē savs laiks, tas nozīmē to, ka no sākuma jāsaprot cik fiziski ir brīvā laika pēc darba, mācībām utt. un jāizlemj pēc savas vērtību skalas kādām lietām mēs varam tērēt šo tik dārgo resursu. Jo vairāk pats cienīsi savu laiku, jo vairāk to darīs arī citi. Nevajag sasteigt lietas, ir jāprot arī paņemt īsus pārtraukumus, pēc īpaši nogurdinošiem uzdevumiem, lai atkal atgūtu spēkus turpmākiem darbiem. Izprast dabas ciklus. Skan ļoti abstrakti, bet piekritīsiet, ka ir cilvēki, kuri daudz labprātāk var strādāt un ir produktīvāki tieši rīta stundās, citi atkal vakaros un naktīs. Laiks ir ļoti relatīvs uz to vajag dažkārt paskatīties no malas un izprotot, kas vislabāk strādā katrā konkrētajā situācijā, var panākt daudz vairāk.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.