Laba vadītāja panākumu atslēdziņas

Laba vadītāja dotības var būt ieliktas šūpulī, tāpat kā labu vecāku, īpaši talantīgu sava amata meistaru, profesionālu sportistu un citu prasmju īpašnieku spējas. Tomēr šīs īpašības, iespējams, arī iegūt, un, centīgi tās izkopjot, varat kļūt par tādu līderi, kurš ir ne vien sabiedriskās domas noteicējs (ļoti svarīga līdera īpašība), bet arī citu vadītāju piemērs un audzinātājs.

Rīkojieties no sirds

Īstam vadītājam vai cilvēkam, kurš gatavojas par tādu kļūt, ir jābūt no sirds pārliecinātam par visu, ko viņš dara. Cilvēku vadīšana var notikt daudzos dažādos veidos – padomus sniedz gan profesionāli dzīves treneri (lifecouch), gan radošas domas pašu līderu prātos. Tomēr, ja nebūsiet kaislīgs sava amata uzdevumu veicējs, nerīkosieties pēc savas labās gribas, bet, teiksim, darbosieties tikai augstākas priekšniecības vadīts, šiem principiem neatbilstot Jūsu patiesajiem uzskatiem par vadītāja lomu, Jums būs ne vien apgrūtināta karjera, bet tā arī nesniegs gandarījumu. Džons Maksvels (John Maxwell) ir autors daudzām grāmatām, kas veltītas vadītājiem. Viņš ir teicis: „Labs vadītājs gūst drosmi īstenot savu vīziju nevis, izmantojot savu amata stāvokli, bet gan aizrautību.”

Aizvien atklājiet jaunus zināšanu apvāršņus

Mudinājums attīstīties un mainīties uz augšu nav tikai dzejnieka radīts izteikums. Vēlme izaugt garīgi un profesionāli liecina gan par Jūsu kā vadītāja nopietnajiem nolūkiem savā amatā, gan dzīvu interesi par profesionāliem, radošiem un emocionāliem jautājumiem. Vadītājam ir jābūt zinošam uzņēmuma pārvaldībā, kurā ietilpst gan zināšanas par kompānijas nozari kopumā, par tās finansēm, gan par darbiniekiem, līdz ar to pat emocionālajai izglītotībai ir milzīga nozīme vadītāja ikdienā. Atklājas plašs izziņas lauks gan uzņēmējdarbībā, gan psiholoģijā.

Atklājiet radošuma avotus

Lai spētu ražot aizvien jaunas idejas, vadītāja uzdevums ir atrast dziļus to rašanās avotus. Viens ir daudz strādāt un redzēt, kur tiek pieprasīta attīstība, otrs – šo attīstību veicināt, iedvesmojoties no citām sfērām. Labs vadītājs paplašina savus radošuma krājumus visur, kur vien to varētu iedomāties: mākslā, sportā, kultūrā, literatūrā, dabā, lasot lielisku vadītāju biogrāfijas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.