Kredītlimi kredītiem

Kredītlimiti tiek noteikti visa veida aizdevumiem, tā skaitā gan taustāmajām, gan virtuālajām kredītkartēm, ātrajiem un patēriņa kredītiem, kā arī citiem aizdevumu veidiem.

Būtisks kritērijs, pēc kura tiek noteikts ātro kredītu klientu kredītlimits ir iepriekšējā sadarbība. Pirmajā reizē ātro kredītu izsniedzēji nemēdz izsniegt lielus aizdevumus, neskatoties uz to ka klients ir maksāt spējīgs un tam ir brīnišķīga kredītvēsture. Tikai pakāpeniski, sākot ar otro un trešo kredītu noformēšanas reizi un veiksmīgi apmaksātiem iepriekšējiem aizdevumiem, kredītu izsniedzēji palielina pieejamā aizdevuma apjomu.

Kredītlimitu  izmaksas ir nedaudz augstākas salīdzinājumā ar parastajiem kredītiem. Procenti, kas tiek maksāti par kredītlimitu, atšķiras ar dažādiem aizdevējiem. Ja aizņēmējs nespēj atmaksāt naudu noteiktajā laikā, procentu likme palielinās, kas padarīs kredītu nekontrolējamu un aizņēmējam būs problēmas ar atmaksu, kas radīs nopietnas finansiālas sekas.

Nedaudzās prasības, kas jāizpilda, piesakoties kredītam, neļauj kreditēšanas iestādēm noteikt aizņēmēja spēju atmaksāt kredītu, kā arī to atbilstību citām kredītu institūcijām, tā var likties kā priekšrocība aizņēmējam, bet tas var radīt lielu daudzumu kredītu, kas izsniegti cilvēkiem, kuri nav spējīgi tos atmaksāt.

Kredītlimitu var uzskatīt par diskrētu, bet, ja aizņēmējs nespēj samaksāt naudu, kā paredzēts, tad to finanšu stāvoklis var kļūt sliktāks, nekā tas bija pirms kredītlimita izmantošanas.

Kredītlimits ir izstrādāts gan aizdevēja, gan paša klienta drošībai, tādā veidā ļaujot izvairīties no nevēlamām parādsaistībām, kas parasti ir abpusēji nepatīkamas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.