Koka dators

Fujitsu kompānija ir izlaidusi pārdošanā portatīvo datoru, kura korpuss uztaisīts no ciedru koka. Viens no līdzautoriem kļuva japāņu kompānija Monacca, kas ražo dažādus izstradājumus no koka (mēbeles un pat somas). Plāno, ka Fujitsu koka portatīvo vares nopirkt kompānijas internetlapā, bet tas nekļūs par masveida modeli. Tam jāieinteresē cilvēki, kas trīcoši attiecas pret ekoloģiju kā arī neparasta dizaina kritiķus.

Šis portatīvais nav pirmais „ekoloģiska” datora variants, agrāk parādījas modelis no bambusa. Ķīnā tika rādīts portatīvais dators, kura korpuss un tastatūras panelis bija uztaisīts no pulēta bambusa.

Dators bez tastatūras

OLPC organizācija parādīja otras paaudzes „portatīvais par simts dolariem” konceptu jaunattīstības valstu bērniem.

Jaunums saņema nosaukumu XO-2. Pietam tas būs stipri atšķirties no pirmas paaudzes modeļa. XO-2 būs no diviem sensorekrāniem un zaudēt tastatūru. Tā funkciju pildis viens no ekraniem.

Izstrādāšanas autori sola uztaisīt ekrānu ērtu lasīšanai spilgtā saules gaismā. Arī samazināsies energopatēriņš. Iespējams ka otras paauzdes OLPC parādīsies 2010.gadā. Cena var samazināties līdz 75 dolariem, kaut gan „simts dolaru portatīvais” pašlaik pārdod par 200 dolariem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.