Izdevumu apzināšana un samazināšana

Tieši izdevumu samazināšana varētu būt veids, kā nezaudējot pašreizējo dzīves kvalitāti, gūt papildus līdzekļus ko novirzīt uzkrājuma veidošanai. Lai saprastu uz ko un kā ietaupīt, ir jāsaprot kam un cik daudz tiek tērēts, līdz ar to ir nepieciešamība veikt izdevumu uzskaiti, ko var lieliski apvienot ar budžeta plānošanu. Lai izdevumu uzskaites neaizņemtu daudz laika un noritētu pēc iespēja vienkāršāk, izmantojiet kādu no internetā pieejamajiem budžeta plānošanas rīkiem, no kuriem vairums pieejami arī viedtālruņiem paredzēto lietotņu formā. Visos izdevumu uzskaites rīkos, izdevumi tiek grupēti vairākas lielās kategorijās, piemēram, izdevumi par pārtiku, apģērbu, izklaidi, transportu, mājokli utt. Ja vēlaties veikt izdevumu uzskaiti pierakstot tos kladītē un vēlāk pats aprēķinot kopējos izdevumus, ievērojiet izdevumu grupēšanas principu.

Kad visi mēneša izdevumi būs uzskaitīti, apskatot izdevumu grupas Jūs noteikti atradīsiet kategorijas, kurās iespējams tērēt mazāk un ietaupīt.

Bieži vien iespējams ietaupīt nevis atsakoties no lietām, bet gan meklējot lētākas, bet ne sliktākas alternatīvas, piemēram:

  • Nomainot mobilā telefonu zvanu tarifu vai pat operatoru, kā arī Tv un interneta pakalpojumu tarifus vai pakalpojumu sniedzējus. Salīdziniet vairāku uzņēmumu piedāvājumus un izvēlieties izdevīgāko.
  • Iegādājoties produktus ar atlaidēm vai pērkot pārtiku, vadoties pēc cenas kilogramā vai litrā nevis par iepakojumu. Tāpat, nepērkot kafiju vai dzērienu automātā, bet pagatavojot to pats līdzņemšanai termokrūzē utt.

Ietaupot un uzskaitot ietaupīto naudu, jautājums par to, kā sakrāt naudu vairs nebūs aktuāls, jo Jums ik mēnesi radīsies lieki līdzekļi, ko novirzīt uzkrājumam.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.