Iemesli, kas neļauj tev gūt panākumus ne darbā, ne dzīvē

Ja mēs rūpīgi pārdomājam mūsu dzīves gājumu, gūtos panākumus veiksmes un neveiksmes – kritiski paskatāmies uz sevi no malas ir redzamas kādas likumsakarības un iemesli, kas mums ir palīdzējušas vai gluži pretēji traucējušas gūt panākumus darbā un privātajā dzīvē.

Slinkums un lietu atlikšana prokastinācija

Slinkums varētu būt viens no lielākajiem iemesliem, kas traucē, gūt panākumus un būt veiksmīgam. Mēs bieži vien noslinkojam un nepiekrītam vai neizdarām vienu vai citu sīku lietu, kas kopā savācoties var atstāt būtisku iespaidu uz mūsu kopējo dzīvi ilgtermiņā. Cilvēkam ir tendence vienmēr būt savā komforta zonā un viss kas ir ārpus tās ir biedējošs un neērts. Konstanti nedarot lietas, kas ir sarežģītākas par ierastajām panākums gūt neizdosies.

Motivācijas trūkums iedvesmas gaidīšana

Panākumu atslēga ir motivācijā un mērķu nospraušana. Nav iespējams neko sasniegt, ja nav skaidri definēts mērķis un ideja par to, kā mērķi sasniegt. Daudzās radošās profesijās cilvēki mēdz aizbildināties ar iedvesmas trūkumu, kas liedz produktīvi strādāt. Pauly Doerr ir ļoti atbilstoša doma;

”Nesatraucies par mazām lietām, kas varbūt sanāk muļķīgas vai neveiklas, radošums ir kā ūdens krāns- ļauj tam plūst un esi pacietīgs, tas kļūs silts.” Jaunas lietas rodas tikai darot.

Kritiskās domāšanas trūkums

Šī brīža milzīgajā informācijas apjomā ir diezgan grūti izsekot visam līdzi un saprast, ko no tā visa ir  jēgpilni paturēt sev ar ko vispār nav vērts tērēt savu dārgo laiku. Jānovērtē cik dārgs ir mūsu laiks un jāizdara attiecīgi secinājumi, kā to vislabāk tērēt.

Aprobežotība

Bieži izplatīta tendence ir aprobežotība. Cilvēki negrib vai nevēlas apgūt jaunas lietas, ieklausīties citu cilvēku viedokļos. Cilvēkus šādā situācija interesē tikai viņš pats, kas traucē redzēt kopainu un paskatīties uz sevi no malas, tādējādi gūstot jaunus iespaidus un iemācoties, ko jaunu.

Nepacietība

Cilvēkiem it īpaši pēdējā laikā ir nepieciešama instanta gradifikācija (tūlītēja, momentāna vajadzību apmierināšana) Cilvēki nav gatavi ieguldīt savu laiku un resursus ilgstošākās nodarbēs un projektos, kas ilgstošāka laika griezumā sniegtu daudz lielākus un gandarījumu sniedzošus augļus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.