Auto līzings

AutoAuto līzings ir viens no automašīnas vērtības segšanas veidiem tās iegādes brīdī. Ar līzinga palīdzību jaunu vai mazlietotu automašīnu var iegādāties teju ikviens, turklāt, izvēloties vidējas cenu kategorijas transporta līdzekli, tā līzinga maksājumi nepārsniegs 150 eiro mēnesī. Pērkot auto uz no nomaksu, pastāv iespēja izvēlēties gan jaunāku, gan arī mazliet dārgāku transporta līdzekli, kura uzturēšana neprasītu lielus finansiālus ieguldījumus un braukšana būtu patīkama un komfortabla.

Finanšu pakalpojumu kompānijas auto līzingu piedāvā noformēt gan iegādājoties pilnīgi jaunu automobili no salona, gan arī pērkot lietotu auto no fiziskas personas vai dīlera.

Līzinga būtība ir pavisam vienkārša – finanšu pakalpojumu sniedzējs iegādājas jūsu izvēlēto transporta līdzekli, sedzot visu tā tirgus vērtību vai līdz pat 90% no transportlīdzekļa pārdošanas cenas. Pēc tam, kad automobilis iegādāts, pakalpojumu sniedzējs jums to nodot lietošanā, par to iekasējot konkrētu mēneša maksu, par kuru iepriekš vienojaties līguma slēgšanas laikā. Atkarībā no līzinga veida, ar mēnešmaksu palīdzību, konkrētā laika posmā tiek segta visa automobiļa vērtība vai tikai daļa no tās.

Iegādājoties transporta līdzekli līzingā, aizdevēji parasti piedāvā kādu no sekojošiem auto līzinga veidiem:

  • Finanšu līzings – pircējs ik mēnesi sedzot daļu no automašīnas pirkšanas cenas un veicot noteiktus procentu maksājumus par līzinga noformēšanu, pakāpeniski atgriež visu aizdevumu jeb līzinga summu un līzinga periodam beidzoties, automašīna bez papildus izmaksām nonāk pircēja īpašumā.
  • Operatīvais līzings – saukts arī par ilgtermiņa auto nomu. Šī līzinga gadījumā, pircējs noskatīto transporta līdzekli nomā no līzinga kompānijas, par to veicot ikmēneša maksājumus, kas ir ievērojami mazāki, kā finanšu līzinga gadījumā. Līzinga perioda laikā tiek segta neliela daļa no auto vērtības, amortizācija jeb maksa par nolietojumu, kā arī līzinga procentu maksa. Līzinga periodam beidzoties, pastāv iespēja automašīnu atpirkt no auto līzinga kompānijas, tai samaksājot atlikušo tirgus vērtības daļu vai arī atstāt automašīnu līzinga kompānijai un sev izvēlēties citu, jaunāku automobili.
  • Pilna servisa līzings – pircējs papildus līzinga pakalpojumiem par atsevišķu cenu var izvēlēties arī vairākus auto uzturēšanas pakalpojumus. Pilna servisa līzingu parasti izvēlas uzņēmumi, kas negrib ieguldīt līdzekļus personīgā auto parka uzturēšanai. Šāda veida līzingā ietilpst, transporta līdzekļa uzturēšana braukšanas kārtībā, riepu nomaiņa un uzglabāšana, servisa pakalpojumi uz ceļa un citi pakalpojumi pēc klienta vēlmēm.

Kalkulators

Pēdējā laikā vairāki kreditori piedāvā arī līzinga pakalpojumiem pietuvinātus aizdevumus, kuru saņemšanai nav nepieciešama automašīnas ķīla. Bieži vien līzingu kompāniju piedāvājumu aprakstos skaidri netiek norādīts, kurš no trim līzinga veidiem tiek piedāvāts, taču izprotot finanšu, operatīvā un pilna servisa līzingu būtību, klients pats visai ātri spēs noteikt konkrētā līzinga veidu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.